Slaglåspistoler par

468523

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, irländska, 1800-talets början, signerade Corgan Limerick, senare oktagonala avskruvbara pipor med signatur besiktningsstämplar och EIC-stämpel, graverade lås med sidohanar, nätskurna valnötskolvar med kolvgömma, längd 17 cm

Vapen/Medaljer

Monter 24

Slaglåspistoler par

Budhistorik (12 bud)
3498662
4 600
3497232
4 400
3498661
4 200
3497232
3495963
3 600

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.