Dubbelpipig slaglåspistol

468461

SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, signerad Jacob Kaiser, dubbelpipig, oktagonala pipor med signatur, valnötsstock med skuren dekor och mässingsbeslag, längd 33 cm

kortad, kompletterad

Vapen/Medaljer

Monter 24

Dubbelpipig slaglåspistol

Budhistorik (5 bud)
3497004
3496290
3496286
1 600
3488956
3485945

Slutpris SEK:
272 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.