Dubbelpipig slaglåspistol

Föregående | Översikt | Nästa

468461

SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, signerad Jacob Kaiser, dubbelpipig, oktagonala pipor med signatur, valnötsstock med skuren dekor och mässingsbeslag, längd 33 cm

kortad, kompletterad

Vapen/Medaljer

Monter 24

468461 - Dubbelpipig slaglåspistol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Dubbelpipig slaglåspistol

Budhistorik (1 bud)

3485945
2017-09-19 23:03:14

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:26
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer