Slaglåsrevolver Webley Longspur

468397

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, Webley Longspur 1st model, kaliber 10,5 mm, no 123, pipan med besiktningsstämplar och märkt S:t Marys Square Birmingham, trumman med besiktningsstämplar och numrerade kammare, stommen graverad och märkt James Webley Patentee, nätskuren valnötskolv, backstrap märkt By Her Majestys Royal Letters Patent, avskruvbart kolvslut med laddstake, längd 32 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Budhistorik (6 bud)
3486908
15 000
3486906
12 000
3485196
700
3483173
3482573

Slutpris SEK:
15 000
1 466 EUR, 1 715 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.