Slaglåsrevolver Webley Longspur

Föregående | Översikt | Nästa

468397

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, Webley Longspur 1st model, kaliber 10,5 mm, no 123, pipan med besiktningsstämplar och märkt S:t Marys Square Birmingham, trumman med besiktningsstämplar och numrerade kammare, stommen graverad och märkt James Webley Patentee, nätskuren valnötskolv, backstrap märkt By Her Majestys Royal Letters Patent, avskruvbart kolvslut med laddstake, längd 32 cm

Vapen/Medaljer

Monter 19

468397 - Slaglåsrevolver Webley Longspur
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

3485196
700
3483173
3482573
3481580

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:41
AKTUELLT BUD SEK:
700
Utropspris SEK:
30 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer