Slaglåsrevolver Colt Army

468232

SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Colt 1860 Army, kaliber .44, text på pipan: ADDRESS COL. SAMl COLT NEW-YORK U.S. AMERICA, på stommen stämplat Colts patent, kolv av valnöt, längd 34 cm

slitage, korrosion

Vapen/Medaljer

Monter 19

Slaglåsrevolver Colt Army

Budhistorik (21 bud)
3496868
11 500
3489983
11 000
3489983
10 000
3496863
9 800
3489983
9 200

Slutpris SEK:
11 500
1 124 EUR, 1 314 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.