Brittisk slaglåsrevolver

468007

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk,1800-talets mitt, oktagonal pipa, kaliber 10 mm, 6-skottstrumma, graverat boxlås med överliggande hane, nätskuren kolv, längd 30 cm

korrosion, kolvspricka, lagning

Vapen/Medaljer

Monter 19

Brittisk slaglåsrevolver

Budhistorik (13 bud)
3499322
3 200
3498621
3499012
3498621
2 800
3499011
2 600

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.