Pistoltrombon

466845

SLAGLÅSTROMBON, brittisk, omkring 1800, ändrad från flintlås, signerad Nicholson, London, i brons, pipa med kontrollstämplar, underliggande fjäderbelastad bajonett, signerat och graverad boxlås, hansäkring, valnötskolv, längd 29 cm

Vapen/Medaljer

Monter 24

Pistoltrombon

Budhistorik (21 bud)
3498956
6 400
3498953
6 200
3498946
6 000
3498943
5 800
3498937
5 600

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.