Flintlåspistol skotsk

466543

FLINTLÅSPISTOL, skotsk, sammansatt, för Royal Highland Regiment, pipan med kontrollstämplar märkt HRH, kaliber 14 mm, låset signerat George Deane, eldstålsfjäder med rulle, stock helt i järn, graverad kolv, längd 32 cm

korrosion och slitage

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol skotsk

Budhistorik (28 bud)
3498634
8 000
3498645
8 000
3498634
7 800
3498626
7 600
3498624
7 400

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.