Flintlåspistol skotsk

Föregående | Översikt | Nästa

466543

FLINTLÅSPISTOL, skotsk, sammansatt, för Royal Highland Regiment, pipan med kontrollstämplar märkt HRH, kaliber 14 mm, låset signerat George Deane, eldstålsfjäder med rulle, stock helt i järn, graverad kolv, längd 32 cm

korrosion och slitage

Vapen/Medaljer

Monter 24

466543 - Flintlåspistol skotsk
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Flintlåspistol skotsk

Budhistorik (10 bud)
3476982
4 400
3476761
4 200
3476704
3475592
3 400
3474551
3 200

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 11:22
AKTUELLT BUD SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer