Offrellrevolver

466375

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, av Jonas Offrell (1803-1863), oktagonal pipa, kaliber ca 8,3 mm, femmskottstrumma daterad 1849 samt numrerad 19, numrerade kamare 1-5, kolv i bonad björk, längd 23 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Offrellrevolver

Budhistorik (17 bud)
3501719
31 000
3501703
30 000
3501716
29 000
3501703
28 000
3501709
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.