Offrellrevolver

466375

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, av Jonas Offrell (1803-1863), oktagonal pipa, kaliber ca 8,3 mm, femmskottstrumma daterad 1849 samt numrerad 19, numrerade kamare 1-5, kolv i bonad björk, längd 23 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Offrellrevolver

Budhistorik (17 bud)
3501719
31 000
3501703
30 000
3501716
29 000
3501703
28 000
3501709
27 000

Slutpris SEK:
31 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer