Slaglåspistol

465455

SLAGLÅSPISTOL, brittisk, 1800-talets mitt, kannelerad avskruvbar pipa med stämplar, kaliber 10,5 mm, graverat boxlås i vitmetall, nätskuren valnötskolv med tumplåt i silver, längd 17,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

Slaglåspistol

Budhistorik (21 bud)
3499331
5 200
3499328
5 000
3499325
4 800
3499321
4 600
3499323
4 400

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer