Slaglåspistol signerad Reisinger

465332

SLAGLÅSPISTOL, tysk, 1800-talets början, ändrad från slintlås, signerad C Reisinger in Königsberg, oktagonal nålräfflad pipa, kaliber ca 12,8 mm, klaffsikte, graverat och signerat lås, ställbart tryck, helstock med hornnäsa och graverad stålbeslag, längd 35 cm

Vapen/Medaljer

Monter 24

Budhistorik (13 bud)
3497132
5 600
3499602
5 600
3497132
5 400
3498224
5 200
3497132
4 400

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.