Flintlåspistol 1700-tal

465273

FLINTLÅSPISTOL, 1700-talets mitt, pipa med smedstämpel, kaliber 19 mm, stock i valnöt med mässingsbeslag, längd 52 cm

Vapen/Medaljer

Monter 24

Flintlåspistol 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
3499407
7 600
3499422
7 400
3499407
7 000
3499412
7 000
3499407
6 200

Slutpris SEK:
7 600
743 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.