Sabel sjöofficer

465075

SABEL, svensk, m/1915 för sjöofficer, märkt E. Svalling Eskilstuna, svart läderklädd balja med tre förgyllda mässingsbeslag, ägarmonogram BFT längd 88 cm
Proveniens: Bror Fredrik Thermaenius, eskaderchef,

Vapen/Medaljer

Sabel sjöofficer

Budhistorik (15 bud)
3500368
5 200
3500434
5 000
3500368
4 600
3500433
4 400
3500368
4 200

Slutpris SEK:
5 200
508 EUR, 594 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.