Pedang Lurus Java

464923

PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, försilvrat fäste och balja med växtdekor, längd 66 cm
Proveniens Rashammar

Skador, korrosion

Vapen/Medaljer

Monter 27

Pedang Lurus Java

Budhistorik (11 bud)
3498606
2 400
3498829
3498606
3498435
1 900
3496554
1 800

Slutpris SEK:
2 400
218 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.