Pedang lurus Java

464918

PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, fäste i silver med blommotiv, balja klädd i silver med dekorerad med geometriskt mönster och blommotiv, längd 56 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Monter 27

Pedang lurus Java

Budhistorik (9 bud)
3496548
3496460
1 900
3496443
1 800
3496442
1 700
3496441
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.