Pedang lurus Java

Föregående | Översikt | Nästa

464918

PEDANG LURUS, Java, 1800-talets slut, damaskerad klinga, fäste i silver med blommotiv, balja klädd i silver med dekorerad med geometriskt mönster och blommotiv, längd 56 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Monter 27

464918 - Pedang lurus Java
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Pedang lurus Java

Budhistorik (4 bud)

3486309
3485718
3484302
500
3483236
450

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 10:36
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer