Stångvapen Thailand

464854

STÅNGVAPEN, 1 par, Thailand/Laos, böjda klingor med stålskuren dekor, fästen med dekorerade beslag i låglödigt silver och trä, längd 75 cm
Proveniens Rashammar

smärre skador

Vapen/Medaljer

Stångvapen Thailand

Budhistorik (16 bud)
3500659
13 500
3500638
13 000
3500230
12 500
3500632
12 000
3500230
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.