Flintlåspistol

464780

FLINTLÅSPISTOL, för den turkiska marknaden, 1700-tal, pipa med graverad dekor, helstock i valnöt med stora beslag i låglödigt silver, längd 56 cm
Proveniens: Rashammar

smärre dekorbortfall

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol

Budhistorik (24 bud)
3501346
7 400
3501075
7 200
3501339
7 200
3501075
6 600
3501332
6 400

Slutpris SEK:
7 400
723 EUR, 846 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.