Jambiya

464735

JAMBIYA, 1900-tal, fästet dekorerat med mässingsbeslag och mynt, balja och bälte besatt med stenar, längd 31 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Monter 26

Jambiya

Budhistorik (36 bud)
3498590
7 000
3498586
6 800
3498579
6 600
3498585
6 600
3498579
6 400

Slutpris SEK:
7 000
684 EUR, 800 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.