Jambiya

464448

JAMBIYA, Jemen, 18/1900-tal, böjd klinga, fäste och balja en suite i låglödigt silver med blomdekor, längd 25 cm
Proveniens Rashammar

korrosion, bucklor

Vapen/Medaljer

Jambiya

Budhistorik (6 bud)
3499502
3499500
950
3499499
900
3496672
850
3484927
550

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.