Dolk turkisk

464301

DOLK, turkisk, 1800-tal, böjd damaskerad klinga, fäste och balja i dekorerat låglödigt silver, längd 34,5 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Dolk turkisk

Budhistorik (14 bud)
3501296
4 200
3501289
3501262
3 800
3501254
3 600
3501216
3 400

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.