Kortsvärd

Föregående | Översikt | Nästa

464275

KORTSVÄRD, turkiskt, 1800-tal, klinga med damaskerat mittfält, smedstämpel, förgyllt mässingsfäste, sammetsklädd balja med 2 mässingsbeslag, längd 52 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Monter 26

464275 - Kortsvärd
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Kortsvärd

Budhistorik (4 bud)

3490711
3484952
750
3477251
700
3477092

3 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:05
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer