Sabel

464249

SABEL, P-stämplad klinga, fäste i mässing, med kavel i sammet, sammetsklädd balja med 4 tunna mässingsbeslag besatta med koraller, längd 66 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Sabel

Budhistorik (21 bud)
3499125
3 800
3494516
3 600
3494516
3498679
2 800
3494516
2 600

Slutpris SEK:
3 800
345 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.