Brittisk slaglåsrevolver

463251

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, pepperbox märkt John Blisset, 321 High Holborn London, Improved Revolving Pistol, (på den addressen 1835-47), 6 numrerade pipor i ett knippe, kaliber ca 11,5 mm, London-stämplar, graverad stomme i vitmetall, kolvsidor av valnöt, längd 22 cm

Vapen/Medaljer

Monter 19

Brittisk slaglåsrevolver

Budhistorik (49 bud)
3497311
15 500
3497394
15 500
3497311
15 000
3497393
14 500
3497311
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.