Uniformsvärja

463115

SABEL, svensk, "uniformsvärja" m/1824 för sjöofficer, klinga med blånerad och förgylld dekor, kappa med delfinhuvud och kavel i ben, längd 84 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Uniformsvärja

Budhistorik (9 bud)
3499397
3 200
3496296
3496295
2 800
3495192
3485195

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.