Slaglåspistol August Lindell

462579

SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1860-tal, oktagonal räfflad damaskerad pipa, kaliber 12 mm, ställbart tryck, signerad August Lindell C:G:Stad, kolv i valnöt, längd 42 cm

omstockad

Vapen/Medaljer

Monter 24

Slaglåspistol August Lindell

Budhistorik (24 bud)
3501815
6 400
3501831
6 200
3501815
6 000
3501795
5 800
3501787
5 600

Slutpris SEK:
6 400
581 EUR, 624 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.