Slaglåsrevolver brittisk

462573

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, s.k. pepperbox, 1800-talets mitt, 6 pipor i ett knippe med proof-stämplar, kaliber ca 9 mm, graverad stomme signerad G Hanson Doncaster, nätskuren kolv, längd 19,5 cm

korrosion, trumspärr defekt

Vapen/Medaljer

Slaglåsrevolver brittisk

Budhistorik (7 bud)
3501288
3483899
3 800
3483899
3 400
3499825
3 200
3483899

Slutpris SEK:
363 EUR, 390 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.