Skjutkäpp

461412

LUFTGEVÄRSKÄPP, (Aircane), brittisk, 1800-talets andra hälft, John Blanch & Son, London, svartlackerad med krycka i ben, i schatull med tillbehör och pump, schatull i mahogny med etikett i locket

smärre slitage, spricka i benet

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Skjutkäpp

Budhistorik (13 bud)
3500728
19 000
3500719
18 500
3500710
18 000
3500717
18 000
3500710
17 500

Slutpris SEK:
19 000
1 725 EUR, 1 853 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.