Tändnålspistol

461393

TÄNDNÅLSPISTOL, för målskytte, 1800-talets mitt, oktagonal räfflad pipa, numrerad 9654 och påskrift "Cal: 0,34 6 Gran Pulv., stock i valnöt med nätskuren kolv, längd 34 cm

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Tändnålspistol

Budhistorik (58 bud)
3498914
22 000
3498907
21 000
3498904
20 000
3498893
19 500
3498903
19 500

Slutpris SEK:
22 000
2 149 EUR, 2 515 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.