Tändnålspistol

460729

TÄNDNÅLSPISTOL, 1840-tal, oktagonal räfflad pipa, numrerad 1932, spännarm på höger sida, kaliber 8 mm, valnötskolv med nätskuren kolv, längd 34 cm

kolvspricka

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Tändnålspistol

Budhistorik (40 bud)
3498663
15 500
3498698
15 000
3498663
14 500
3498687
14 000
3498663
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.