Kris Madura

458390

KRIS, Madura, vågig damaskerad klinga, skulpterat fäste i ben, mendak, balja klädd i mässingsplåt, längd 47 cm
Proveniens Rashammar

nagg

Vapen/Medaljer

Monter 26

Kris Madura

Budhistorik (4 bud)

3495913
1 300
3479818
3479818
3473177

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.