Kris Madura

458261

KRIS, Madura, damaskerad klinga med förgylld dekor, skulpterat fäste i ben, mendak besatt med stenar, balja klädd i silverplåt, längd 45 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Monter 26

Kris Madura

Budhistorik (12 bud)
3498150
4 600
3498096
4 400
3498096
4 200
3498076
3498094
3 800

Slutpris SEK:
4 600
418 EUR, 449 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.