Kris

458220

KRIS, Bali, vågig damaskerad klinga med stålskuren dekor, skulpterat fäste i förgylld koppar, balja i mässing med växtdekor, längd 45 cm
Proveniens Rashammar

Vapen/Medaljer

Kris

Budhistorik (2 bud)

3496537
3483771
500

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.