Brittisk slaglåsrevolver

456153

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, 1800-talets mitt, oktagonal pipa märkt Harveys Patent 4017 Breech Loading Revolving Pistol, kaliber ca 10 mm, 6-skotts trumma med numrerade kammare och proof-stämplar, numrerad 4017 och märkt Harveys Patent, stomme med graverad dekor, nätskuren valnötskolv, längd 32 cm

Vapen/Medaljer

Brittisk slaglåsrevolver

Budhistorik (33 bud)
3500628
12 500
3500616
12 000
3500585
11 500
3500614
11 000
3500585
10 500

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer