Slaglåsgevär dubbelpipigt

456124

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, damaskerade pipor, bakåtvända lås med graverad dekor, skuren halvstock med dekor av hjorthuvud, längd 122 cm

slitage smärre trälagning

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär dubbelpipigt

Budhistorik (25 bud)
3499939
4 600
3499448
4 400
3499938
4 400
3499448
4 200
3499929

Slutpris SEK:
4 600
449 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.