Knallpillerpistol

Föregående | Översikt | Nästa

455607

KNALLPILLERPISTOL, 1800-talets först hälft, signerad H Leman, oktagonal pipa, mekanism försedd med knallpillerdosa med manuell frammatning av knallpiller, stock i valnöt med kannelerad kolv och stålbeslag, längd 42 cm

trälagningar

Vapen/Medaljer

Monter 18

455607 - Knallpillerpistol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Knallpillerpistol

Budhistorik (3 bud)

3483536
3477677
3475210

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 12:04
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer