Slaglåspistol signerad Contriner

Föregående | Översikt | Nästa

455502

SLAGLÅSPISTOL, 1840-tal, signerad Johann & Sohn Carl Contriner, (Wien), för målskytte, finkalibrig pipa med oktagonalt kammarstycke, kaliber 5 mm, ställbart tryck, kraftig valnötskolv, längd 26 cm

Träskador

Vapen/Medaljer

Monter 18

455502 - Slaglåspistol signerad Contriner
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (1 bud)

3479670
2017-09-17 19:14:17

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 21:05
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer