Tysk slaglåsstudsare

455364

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1800-talets mitt, signerad Julius Kolb in Mehlis, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 16 mm, bakåtvänt graverat lås, avtryckare med ställbart snälltryck, helstock i valnöt med beslag i graverad vitmetall, längd 119 cm

smärre träskador, flisa ur hornnäsan

Vapen/Medaljer

Tysk slaglåsstudsare

Budhistorik (7 bud)
3499871
6 600
3488275
6 400
3488275
5 000
3496385
4 800
3488275
4 600

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.