Tysk slaglåsstudsare

Föregående | Översikt | Nästa

455364

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1800-talets mitt, signerad Julius Kolb in Mehlis, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 16 mm, bakåtvänt graverat lås, avtryckare med ställbart snälltryck, helstock i valnöt med beslag i graverad vitmetall, längd 119 cm

smärre träskador, flisa ur hornnäsan

Vapen/Medaljer

Rum 15

455364 - Tysk slaglåsstudsare
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Tysk slaglåsstudsare

Budhistorik (3 bud)

3488275
4 600
3477678
3 400
3474255
3 200

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 21:41
AKTUELLT BUD SEK:
4 600
Utropspris SEK:
6 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer