Amerikanskt ordenssvärd

Föregående | Översikt | Nästa

455096

ORDENSSVÄRD, amerikanskt, klinga med etsad och förgylld dekor och påskrift:Andrew J Rider, tillverkarstämpel Mc Lilley & Co, Columbus Ohio, korsformat fäste i nysilver, kavel i ben dekorerat med krönt monogram och kors, knapp i form av plymförsedd visirhjälm, blank stålbalja med dekorerade beslag, längd 88 cm
Proveniens: Rashammar

Vapen/Medaljer

Rum 15

455096 - Amerikanskt ordenssvärd
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Amerikanskt ordenssvärd

Budhistorik (2 bud)

3483444
2017-09-19 00:11:02
3481939
2017-09-18 17:07:56

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 19:05
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer