Värja för ämbetsman

Föregående | Översikt | Nästa

455071

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier dekorerad med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade mässingsbeslag, längd 95 cm
Proveniens Rashammar

baljans söm sprucken

Vapen/Medaljer

Rum 15

455071 - Värja för ämbetsman
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Värja för ämbetsman

Budhistorik (6 bud)
3485739
1 600
3477168
3477166
700
3477165
3474725

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 13:08
AKTUELLT BUD SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer