Fransk militär flintlåspistol

455032

FLINTLÅSPISTOL, fransk, M. an 9, daterad 1813, besiktingsstämplar på kammarstycket, låset märkt Manuf Roy de Maubeuge, stock med stålbeslag, längd 25 cm

Vapen/Medaljer

Fransk militär flintlåspistol

Budhistorik (17 bud)
3496857
6 800
3493108
6 600
3493108
6 400
3495723
6 200
3493108
6 000

Slutpris SEK:
6 800
664 EUR, 777 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.