Dubbelpipig flintlåspistol

455022

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, dubbelpipig, räfflade pipor, kaliber ca 10 mm, kammarstycken med spår av förgylld dekor, lås med hansäkring, kolv i valnöt med stålbeslag och skuren dekor, längd 19,5 cm

korrosion

Vapen/Medaljer

Monter 18

Dubbelpipig flintlåspistol

Budhistorik (23 bud)
3500827
7 800
3500813
7 600
3500805
7 400
3498103
7 200
3500794
7 200

Slutpris SEK:
7 800
762 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.