Slaglåsrevolver brittisk

455012

SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, 1800-talets mitt, fast självroterande pipknippe med 5 pipor, kaliber ca 16 mm, proof-stämplad, stomme med graverad dekor märkt George & John Deane, No 30 King William St. London Bridge, överliggande hane, säkring, bälteshake, nätskuren kolv, kolvdosa med graverat lock, längd 27,5 cm

ytrost

Vapen/Medaljer

Monter 19

Slaglåsrevolver brittisk

Budhistorik (19 bud)
3501837
8 200
3501799
8 000
3501805
7 800
3501799
7 600
3501789
7 400

Slutpris SEK:
8 200
801 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.