Flintlåspistol av Daniel Ross Skottland

Föregående | Översikt | Nästa

455001

FLINTLÅSPISTOL, Skottland, signerad Ross Edinburgh (Daniel R. 1815-39), avskruvbar pipa, med proof-stämpel och numrerad 4 liksom stommen, stomme i mässing med graverad dekor, boxlås med säkring, dold avtryckare, valnötskolv med inläggningar av silvertråd, längd 15 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

455001 - Flintlåspistol av Daniel Ross Skottland
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

3484519
3 200
3477776
3477775
3476958

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 14:22
AKTUELLT BUD SEK:
3 200
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer