Flintlåspistol av Bass London

Föregående | Översikt | Nästa

454967

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, signerad Bass, London (John B. 1761-1794), fyrpipig, avskruvbara numrerade pipor 1-4, proof-stämplar, pipväljare som avfyrar 2 pipor i taget, signerat och graverat boxlås, säkring, valnötskolv med tumplåt, längd 22 cm

beslaget bakom varbygeln lagat, kantskada på varbygeln

Vapen/Medaljer

Monter 18

454967 - Flintlåspistol av Bass London
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Flintlåspistol av Bass London

Budhistorik (6 bud)
3487215
700
3487214
650
3487213
600
3486706
550
3483163

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 20:22
AKTUELLT BUD SEK:
700
Utropspris SEK:
18 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer