Trepipig flintlåspistol

Föregående | Översikt | Nästa

454778

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, signerad Cartmell Doncaster (Thomas C 1799-1827) trepipig, avskruvbara pipor numrerade 4-6, stomme i mässing med signerat och graverat boxlås, pipväljare och proof-stämplar, dold avtryckare, säkring, nätskuren kolv i valnöt med tumplåt i silver, längd 16 cm

smärre träskador

Vapen/Medaljer

Monter 18

454778 - Trepipig flintlåspistol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Trepipig flintlåspistol

Budhistorik (5 bud)
3487167
6 200
3484219
6 000
3483871
5 800
3479120
3479024

4 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 15:00
AKTUELLT BUD SEK:
6 200
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer