Flintlåspistol signerad Nock

453871

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1700-talet slut, signerard Nock London, dubbelpipig bockmodell, avskruvbara pipor och stomme i mässing, proof-stämplar, signerat och graverat boxlås, pipväljare och säkring, valnötskolv, längd 19,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

Flintlåspistol signerad Nock

Budhistorik (22 bud)
3499396
7 200
3499440
7 000
3499396
6 800
3499425
6 600
3499396
5 600

Slutpris SEK:
7 200
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer