Flintlåspistol signerad Nock

453871

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1700-talet slut, signerard Nock London, dubbelpipig bockmodell, avskruvbara pipor och stomme i mässing, proof-stämplar, signerat och graverat boxlås, pipväljare och säkring, valnötskolv, längd 19,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

Flintlåspistol signerad Nock

Budhistorik (22 bud)
3499396
7 200
3499440
7 000
3499396
6 800
3499425
6 600
3499396
5 600

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.