Flintlåspistol 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

453460

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, liten resepistol med avskruvbar pipa, oktagonalt förgyllt kammarstycke med graverad dekor och numrerad 1, stock i valnöt med skuren dekor av ros i relief, stålbeslag med graverad dekor, längd 14,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

453460 - Flintlåspistol 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Flintlåspistol 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

3481769
2017-09-18 16:16:08
3481762
2017-09-18 16:13:00

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 21:12
AKTUELLT BUD SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer