Flintlåspistol 1700-tal

453460

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, liten resepistol med avskruvbar pipa, oktagonalt förgyllt kammarstycke med graverad dekor och numrerad 1, stock i valnöt med skuren dekor av ros i relief, stålbeslag med graverad dekor, längd 14,5 cm

Vapen/Medaljer

Monter 18

Flintlåspistol 1700-tal

Budhistorik (23 bud)
3501715
7 600
3501711
7 400
3501697
7 200
3501706
7 000
3501697
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.