Brittisk flintlåspistol

Föregående | Översikt | Nästa

453207

FLINTLÅSPISTOL, engelsk, signerad In Henshaw, (John H) daterad 1763, pipa med otydligt namn över kammarstycket och kontrollstämplar, kaliber ca 15,5 mm, signerat lås, helstock i valnöt med beslag och tumplåt i silver, längd 36 cm

lagad kolvbräcka, smärre stocklagning runt låset

Vapen/Medaljer

Monter 24

453207 - Brittisk flintlåspistol
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Brittisk flintlåspistol

Budhistorik (14 bud)
3491726
6 800
3491114
6 600
3490339
6 400
3488050
6 200
3487318
6 000

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-09-24 kl 10:32
AKTUELLT BUD SEK:
6 800
Utropspris SEK:
6 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer