Fat Kina 1700-tal Famille rose

480764

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av påfågelspar vid pion i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 28 cm

Lagning, delvis omglaserad

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Budhistorik (17 bud)
3440911
3436730
3440908
3436730
950
3440904
900

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.