Gallerfat 1700-tal Kina

480761

GALLERFAT, 1 par, porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), dekor i centrum av monogram i emaljfärger samt guld, diameter ca 24 cm

En med lagning, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Gallerfat 1700-tal Kina

Budhistorik (6 bud)
3440466
3440463
1 800
3440260
1 400
3439206
3429054

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.