Golvur allmogetyp

480713

GOLVUR, 17-1900-tal, fodral i trä med ådringsmålning, äldre urverk, höjd ca 204 cm

Delvis omarbetad, skador, delar saknas bl a pendel och lod samt delar av urverk

Möbler, Övriga möbler, Klockor/Ur, Allmoge

Rum 12

Golvur allmogetyp

Budhistorik

2017-08-31 kl 20:51
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.